Terapeutická maľba

Všetko čo vidíme a vnímame je odrazom nášho vnútra a my sme tvorcami svojej reality. Preto sa obklopujme ľuďmi, ktorí nás podporujú a umožňujú nám rozvíjať svoje talenty a schopnosti. Na základe týchto predpokladov funguje aj prastará čínska metóda harmonizácie priestoru Feng shui. 

Všetko okolo nás je v podstate energiou, ktorá nepretržite vibruje rôznymi frekvenciami a tak sa zdajú objekty pevné, či tvárne. Farba tiež pracuje na určitej frekvenčnej vlnovej dĺžke, na základe toho na nás môže pôsobiť a ovplyvňovať naše prežívanie reality. Preto nám dokážu niektoré farby, ako napríklad oranžová či žltá, zdvihnúť náladu a rozjasniť deň. 

Terapeutický obraz je maľba vytvorená pre posilnenie a pozdvihnutie niektorých kvalít ľudskej psychiky, 

ktorá spúšťa samoliečiace procesy. 

 

Ako pracujem pri maľovaní na objednávku?

Samotnej maľbe predchádza, krátky rozhovor o rozmere maľby či preferovanej farbe. 

Klient sa nemusí zverovať so svojimi aktuálnymi ťažkosťami, komunikácia prebieha na iných úrovniach, mimo našej mysli a ega.

Maľba týchto obrazov, je vedená mojím vyšším Ja, bez zásahu mojej osoby. Veľmi dobre tomu napomáha aj technika maľby, ktorá nedovoľuje do procesu zasahovať rozumovo. To má za následok spontánny, plynulý proces, kde je hlavným zámerom harmonizácia a liečenie klienta a jeho okolia. Iniciuje sa tak potenciál klienta a jeho vlastné liečivé schopnosti. 


Ako si vhodne zvoliť farbu? 

Pred samotným výberom je dôležité uviesť svoju myseľ do pokojného stavu, na bezpečné bezmyšlienkovité miesto, a z toho miesta si potom na základe pocitu zvoliť farbu, ktorá je priťahovaná našim vnútrom, nie však logickým uvažovaním. Na našich kurzoch budeme používať techniku Silvovej metódy a farba nás k sebe sama pritiahne. 

Často sa stáva, že si tak záujemca vyberie farby, s ktorými nie úplne rezonuje. Je to preto, že sa občas naše logické myšlienky nezhodujú s našim vnútorným hlasom. 


Ako pracuje hotová maľba? 

Keďže má dielo terapeuticky pôsobiť na človeka je dôležité, aby bolo umiestnené na viditeľnom a priestrannom mieste, kde môže byť často na očiach. Počas dňa sa stáva, že človek spadne do bežných povinností a vtedy je dobré, ak to okolnosti umožňujú nachvíľu sa upokojiť a zastaviť. Posadiť sa pred maľbu a pomaly spomaliť dych aj myseľ. Určitú prácu tu zohráva predstavivosť, postupným vpíjaním farieb do svojho biopola tak môžete pocítiť pozitívnu zmenu nálady. Počas týchto chvíľ vám môžu prichádzať rôzne uvedomenia či vhľady, ktoré vám posiela vaše vyššie ja. 

Ktosi raz povedal, že naša myseľ je v podstate prázdna, myšlienky sa tam objavujú podľa toho v akom nastavení (frekvencii) sa pohybujeme. Ak sme radostní a láskyplní, depresívne myšlienky sa k nám nedostanú. Takto si môžeme každý deň vedome zvoliť v akom nastavení sa chceme pohybovať. Z tejto úrovne vám potom budú prichádzať zodpovedajúce informácie. 

Myšlienky, ktoré nám ubližovali a sabotovali naše snaženia sa tak postupom času vyparia. A my si budeme môcť slobodne tvoriť svoju realitu v spokojnosti a radosti sebe aj ostatným. 

Zoznam použitej literatúry:

KINSLOW, Frank J., 2008, Secret of Instant Healing. [Tajomstvo okamžitého liečenia.] 1. vyd. Eugenika Bratislava 2019, 151 s. ,ISBN 978-80-8100-385-1

ŠICKOVÁ-FABRICI, Jaroslava, 2008, Základy arteterapie. 2.vyd, Portál Praha 2008, 176 s. ISBN 978-80-7367-408-3 

VON GOETHE, J.W., 1787,  Zur Farbenlehre. [ Smyslově morální účinej barev s předmluvou Jana Dostala.] 1. vyd. FABULA Hranica 2004, 111 s. ISBN 80-86600-13-0

KRAAZ VON ROHR, Ingrid., 1995, Farbtherapie - kurz und praktisch. [ Terapia farbami stručne a prakticky. ] 1.vyd. EVOS 1998, 156 s. ISBN 978-80-8888-108-7